Jesteś tutaj: ekoconcept.pl > kulinaria > DIETA 3D CHILI:

Błędy na diecie

Unikasz śniadań? Błąd! Wcześniej czy później sięgniesz po coś do jedzenia, a badania dowodzą, że będzie to bardziej kaloryczne niż tradycyjne śniadanie. Zjedz muesli z owocami, jajko z kromką pełnoziarnistego chleba i miej energię na poranek. Unikniesz napadu wilczego głodu, a Twój organizm będzie wdzięczny za dostarczoną energię i pozwoli Ci się skoncentrować.
Schudłaś dwa kilogramy, więc możesz pozwolić sobie na chwilę rozpusty? Właśnie niweczysz efekty swojej pracy. To samo tyczy się myślenia „Biegałam, mogę zjeść batonika, należy mi się.” Przez takie zachowanie często spożywamy więcej kalorii niż udało nam się spalić, a tym samym przy odrobinie szczęścia uda nam się przytyć…
Głodzisz się przez tydzień, a w weekend idziesz ze znajomymi na pizzę i piwo? Kolejny błąd. Jeśli dostarczysz organizmowi zbyt mało kalorii np. 1000 w ciągu dnia, spowolnisz swój metabolizm, a po dłuższym czasie takiego jedzenia gwarantujesz sobie zmagazynowanie wszystkiego co spożyjesz, a co będzie nadawało się do zamienienia w tłuszcz.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.