Jesteś tutaj: ekoconcept.pl > Kuchnia > Napoje gazowane

CUKINIA – SPRZYMIERZENIEC TWOJEJ DIETY!

Cukinia znana także jako kabaczek jest niedocenianym przez Polaków warzywem, które często spotykamy na straganach, w wiejskich warzywniakach, a od czasu do czasu rośnie w czyimś ogródku działkowym. Przypomina wielkiego ogórka, o ciemnozielonej bądź bladej skórce (w zależności od odmiany) i soczystym miąższu. Za najsmaczniejsze uchodzą młode warzywa, które nie mają jeszcze pestek.

Oprócz walorów smakowych podkreślić należy zawarte w niej minerały i witaminy. W cukinii znajdziemy magnez, żelazo i potas, a także szereg witamin z grupy B, A, PP, C, a także beta-karoten. Jest lekkostrawna, zapobiega zakwaszeniu organizmu i utrzymuje równowagę kwasowo – zasadową.
W 100g cukinii jest tylko 15kcal! Kiedy dorzucimy do tego uczucie sytości, jakie jest w stanie nam zapewnić uzyskujemy potrawę idealną podczas diety i nie tylko. Niski indeks glikemiczny zapobiega nagłemu wzrostowi glukozy we krwi, a co za tym idzie napadom głodu, senności i szybkiego zmęczenia.
90 – procentowa zawartość wody sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu , dlatego staje kabaczek staje się jednym z ważniejszych składników diet oczyszczających. Ponadto nie zatrzymuje w sobie metali ciężkich.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.