Jesteś tutaj: ekoconcept.pl > Zdrowie > Zaburzenia snu

Mit szczęśliwego grubaska

Często mówi się, że Ci grubsi, którzy jedzą wszystko co widzą są szczęśliwsi. Wtedy nachodzi nas myśl: a gdyby tak rzucić te wszystkie warzywa, diety i ćwiczenia, zjeść całą czekoladę świata i zostać szczęśliwym?
Nic bardziej mylnego. Badania wskazują, że osoby otyłe częściej zapadają na depresję, są zmęczone, miewają znacznie gorsze samopoczucie, nie wspominając już o chorobach układu pokarmowego czy skóry.
Przy niewłaściwej diecie, bogatej w tłuszcze, cukry, w której nie ma miejsca dla warzyw i owoców a tym samym witamin i mikroelementów nasze samopoczucie zalicza doły. Czujemy się senni, nic nam się nie chce, ciało i umysł nie chcą współpracować. Jednym słowem nic tylko wziąć paczkę chipsów, colę i usiąść przed telewizorem, pogłębiając swój stan.
Jeśli masz ochotę na czekoladę zjedz ją! Pójdź później na spacer, pobiegać, wyjmij wreszcie rower z garażu i wszystko będzie w normie. Stwierdzenie, że ci grubsi są szczęśliwsi jest jednak błędne. Jesteśmy tym co jemy, a nie ciężko wyobrazić sobie stan psychiczny burgera ociekającego tłuszczem…

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.