Jesteś tutaj: ekoconcept.pl > Zdrowie > Na kaca najlepsza jest praca

Nowa moda – siłownie zewnętrzne

Od dłuższego czasu możemy obserwować powstawanie siłowni zewnętrznych w mniejszych, a także większych miastach. Często powstające nieopodal placów zabaw mają zachęcić dorosłych do aktywnego wypoczynku, w czasie gdy pociechy zajmują się zabawą.
Zdrowo, na świeżym powietrzu i za darmo! Są świetną alternatywą, dla osób nie mających czasu na regularne korzystanie z siłowni, bądź też nie mają na to ochoty. Wyposażenie nowo powstałych kompleksów jest naprawdę imponujące. Możemy ćwiczyć tutaj niemal wszystkie partie mięśni. Przy odrobinie wiedzy na maszynach można wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne.
Ustawione w miejscach publicznych maszyny pozbawione są obciążeń, co wymusza pracę z obciążeniem jakim jest masa własnego ciała. Jest to jeden z modniejszych sposobów ćwiczeń, przynoszący często lepsze efekty niż ćwiczenia ze standardowym obciążeniem na siłowni.
Inicjatywa godna pochwały jest ciekawą alternatywą nie tylko dla ludzi młodych, nieczęsto w Polsce możemy mówić o trafionych inwestycjach, ale te naprawdę mają sens. Miejmy nadzieję, że nie podzielą losu parkowych ławek i koszów, które zaskarbiły sobie uwagę wandali…

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.