Jesteś tutaj: ekoconcept.pl > Zdrowe jedzenie , gastronomia > ZUPA KREM Z POMIDORÓW

Odżywki, a chodzenie na siłownię

Odżywki białkowe są dość znane wśród stałych bywalców siłowni. Dość często pojawiają się wątpliwości typu: Ćwiczę trzy razy w tygodniu, powinienem zacząć suplementację białkiem? Czy to bezpieczne?
Otóż na początek warto podkreślić, że białko niezbędne jest do zbudowania masy mięśniowej, ale nie znaczy to, że z pierwszym dniem na siłowni powinieneś zacząć robić sobie koktajle wysokobiałkowe. Suplementy w większości przypadków są zbędne. Jako amator jesteś w stanie dostarczyć odpowiednią ilość białka w postaci chudego twarogu, drobiu czy jajek. Jeśli jednak uznasz, że to za mało by rozbudować mięśnie, dobrze zasięgnąć rady specjalisty. Białko jak każdy produkt może być wyższej lub niższej jakości, która często rośnie wraz z ceną. Jeśli chcemy sobie pomóc, a nie zaszkodzić, to nie warto oszczędzać.
Druga ważna kwestia: suplementy powodują raka – mit!
Skąd to się wzięło? Niektórzy do swoich koktajli postanawiają dodawać prohormony czy też sterydy anaboliczne – a to już operacje wysokiego ryzyka. Mogą powodować poważne zmiany w Twoim organizmie.
Suplementy to nic złego, ale używaj ich wtedy, gdy są potrzebne, nie po to by pochwalić się na uczelni czy w pracy shakerem z koktajlem białkowym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.